הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
20.01.18 ד' שבט התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
מומחי מרכז שניידר הצילו את מאור עיניהם של שני ילדים
בית חולים שניידר.(ארכיון: NPV)
בית חולים שניידר.(ארכיון: NPV)
מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הצילו את מאור עיניהם של שני ילדים, אשר היו מצויים בסכנת איבוד ראיה עקב הרכבת עדשות מגע לשימוש בלילה
משה רוט
02.07.2008 - 21:58
מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הצילו את מאור עיניהם של שני ילדים, אשר היו מצויים בסכנת איבוד ראיה עקב הרכבת עדשות מגע לשימוש בלילה.

שני הילדים, בן 10 ובת 9, תושבי פתח תקווה, הגיעו בסמיכות לחדר המיון בבית החולים כשהם סובלים מזיהום חיידקי חריף אשר חדר לחלקים האמצעיים של העין בעקבות השימוש בעדשות מגע ללילה. הילדים אושפזו וטופלו ע"י ד"ר משה שניר, מנהל היחידה לרפואת עיניים בשניידר, וד"ר רונית פרילינג, רופאה בכירה ביחידה, בעירוי אנטיביוטיקה לווריד ובטיפות עיניים אנטיביוטיות, עד שהחלימו ושוחררו לביתם. שני הילדים נותרו עם צלקות בקרנית.

עדשות המגע הקשות לשימוש לילי, המורכבות לפני השינה, פועלות בלחיצה על פני הקרנית ובשיטוחה, ומוסרות בכל בוקר, הן מיועדות לחסוך מהסובלים מהפרעות ראייה את הצורך בהרכבת משקפיים. השפעת השימוש בעדשות היא שהמטופל אינו נזקק למשקפיים לאורך היום, ראייתו מידרדרת באיטיות עד הלילה ולפני השינה הוא מרכיב מחדש את העדשות הליליות.

הערכת הרופאים היא כי העדשות הקשות פוצעות את הקרניות במהלך השינה בלילה, גורמות פציעה קלה בקרנית, ובמקום החשוף עלול להתיישב חיידק הגורם זיהום.

לדברי ד"ר רונית פרילינג, רופאה בכירה ביחידה לרפואת עיניים במרכז שניידר: "לאור סמיכות המקרים האחרונים בהם שני ילדים כמעט איבדו את ראייתם בעקבות השימוש בעדשות הקשות וכן לאור הצטברות עדויות בעולם כי עדשות אלה עלולות להיות מסוכנות, אנו פונים להורים ומזהירים מפני סיכון גבוה להתפתחות דלקות וזיהומים שעלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לעין ובהמשך לראיה".

בנוסף מציין ד"ר משה שניר, מנהל היחידה לרפואת עיניים בשניידר כי ניתן להתחיל בשימוש בעדשות מגע אצל ילדים רק מגיל 15 ומעלה. במידה ומשתמשים בעדשות, יש לדאוג לבדיקה ומעקב תכוף של רופא עיניים.

במקרה שמתפתחת אדמומיות או גירוי בעין, יש להפסיק מיד את השימוש בעדשות המגע ולאפשר לעין לקבל טיפול רפואי מתאים על מנת לאפשר לעין התאוששות והחלמה למספר שבועות. בכדי להקטין את הסיכון להתפתחות זיהום, על ההורים להגביר ערנות ולשים לב לסימני ההתרעה.לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com