הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
19.02.18 ד' אדר התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
התגייסות מיוחדת של חסידי באיאן למען "קרן השביעית"
בשיעור צילום: NPV
בשיעור צילום: NPV
בכנס מיוחד שנערך בביהמ"ד של חסידי באיאן בביתר עילית הובאו דבריו של כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א, ש"אלו התומכים והמסייעים לשומרי שביעית הרי הם בכלל 'גבורי כח עושי דברו' * הציבור הגדול היה מרותק במשך שעה ארוכה לדברי המשב"ק הגה"ח ר' דוב בער רבינוביץ שליט"א
משה רוט
09.07.2008 - 12:57
כינוס מיוחד ומרכזי של חסידי באיאן לחיזוק שומרי שביעית כהלכתה, התקיים השבוע בבית המדרש של החסידות בביתר עילית, בהשתתפות מאות מחסידי באיאן תושבי העיר, בה ניכרה התלהבות רבה לעמוד לימינם של אלפי החקלאים "גבורי הכח" אשר קיבלו על עצמם לשמור שמיטה בלי שום היתרים, ואשר עומדים בשנה זו בנסיון גדול בהשבתת שדותיהם ואיבוד כל מקור לחמם. בכנס השתתף יו"ר "קרן השביעית" הרב בן-ציון קוגלר, אשר העלה על נס את ההירתמות המיוחדת של חסידי באיאן למען שומרי השביעית.

התכנסות המיוחדת באה לאחר דברי כ"ק מרן האדמו"ר מבאיאן שליט"א בנעילת חג השבועות, במהלכה קרא "שכל אחד ואחד צריך שיהיה לו זכות וחלק עם שומרי שביעית המקיימים מצוות שביעית ככתבה וכהלכתה כאמור בתורה הק'. קיום מצוות שביעית היא זכות גדולה מאוד עבור כלל ישראל בכל מקום שהם בארץ ישראל וברחבי תבל".

המשב"ק הגה"ח ר' דוב בער רבינוביץ שליט"א ריתק את הקהל הגדול בדברי תורה וחסידות. "יש שבת ויש שבת בראשית, ושניהם יסודותם שורש האמונה. כאשר אדם שובת ממלאכתו בשבת, הרי הוא מבטא את האמונה בבורא עולם, כאשר הוא מכריז, כי לא עבודתו ופעולותו היומיומית היא זו שנותנת לו את הפרנסה והכלכלה, כי אם הקב"ה הוא הזן ומפרנס את הכל, ולכן גוי ששבת חייב מיתה, כי ההשבתה שלו מבטאת חופש ולא אמונה וזהו סילוף דבר השבת".

בהמשך דבריו אמר, שגם 'שבת הארץ' מבטאת את האמונה בבורא עולם, ולא לחינם התבטאו חז"ל על שומרי השביעית – 'גבורי כח עושי דברו – האמור על מלאכי מעלה. "ידוע כמה אחינו שבשדות, החקלאי, חי עם אדמתו, הוא חורש וזורע, משקה ומשביח, מתקן ומסקל את הקוצים, וכמה שמחה וסיפוק הוא מקבל בעת שרואה פרי בעמלו, ובכל זאת מבטל את כל הנאתו ואת כל עצמו ומפקיר את כל אשר לו כדי לקיים את מצוות הבורא". בסיום דבריו הביא את דבריו של כ"ק מרן האדמו"ר מבאיאן שליט"א במיוחד לכנס זה, "כי אלו התומכים והמסייעים לשומרי שביעית, הרי הם בכלל גבורי כח עושי דברו".

הרה"ג ר' ישראל יצחק מנדלזון שליט"א בנו של גאב"ד קוממיות זצ"ל, הביא בתחילת דבריו את דברי כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א על רוממות מצוות השמיטה וההשתתפות בסיוע לחיזוק שמירת השביעית, וביאר והרחיב את הדברים עפ"י דברי הרמב"ן וה"רבינו בחיי", שמצוות השביעית הינה יסוד היסודות של האמונה. כן הביא את דברי ה'ערבי נחל' שמצוות השמיטה מלמדת על הביטול המוחלט לרצון שמים. בדבריו הביא גם את דברי ה"שפת אמת" שמצות השמיטה אפשר לקיים רק בהשתתפות והתאחדות כלל ישראל.

רב דחסידי באיאן בביתר-עילית, הרה"ג ר' דב רבינוביץ שליט"א ביאר בדבריו על-פי יסודות מדרשי חז"ל בגדרי הניסיונות הגדולים בהם מתנסים החקלאים בשמירת מצוות השביעית כהלכתה. "אשריהם ואשרי חלקם ובכח עמידתם בגבורה, הם משפיעים השפעות טובות לכל בית ישראל".

הגה"ח ר' אברהם רבינוביץ, יו"ר רשת שיעורי תורה וחבר הנהלת "קרן השביעית", הלהיב את הציבור כאשר תיאר את גדלות רוחם של שומרי השביעית, וזאת מתוך היכרות קרובה אשר מביאה להתפעלות עצומה. בהמשך דבריו הביא את דברי מרן ה'בית יוסף' באו"ח, שמצוות השמיטה מקרבת את הגאולה, כך גם מצילה ומגינה מכל הצרות והמועקות.

הגה"ח ר' מרדכי שלמה ברים, מראשי חסידי באיאן בביתר-עילית, הדגיש את ההתלהבות הגדולה הקיימת בקרב קהל חסידי באיאן למען "קרן השביעית", ואת ההיענות האדירה לקריאתו של כ"ק האדמו"ר שליט"א. בסיום הכנס, הוזמן החקלאי הרצל כהן מנוה מונסון, אשר זו לו השמיטה הראשונה שהוא שומר כהלכתה, אשר דבריו הקצרים והנרגשים ביותר, הלהיבו עד מאוד את הציבור לחתום על הוראות קבע עבור "קרן השביעית". בדבריו הדגיש, כי בקיום מצוות השמיטה יש בכך משום ביטול ה"אני", וכל מבטחו של החקלאי הוא אך ורק בבורא עולם.לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com