הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
19.02.18 ד' אדר התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
מעמד חיזוק בערב ההורים של 'עלי שיח'
הרב קוק בנאומו. צילום: יח"צ
הרב קוק בנאומו. צילום: יח"צ
הרב שמחה הכהן קוק: כיאה לעם היהודי, מותר לכל הורה לשלב את הכאב על מגבלתו של ילדו המיוחד יחד עם השמחה על הזכות הגדולה שניתנה בחלקו לגדל ולעזור לנשמה גבוהה שכזו"
משה רוט
17.08.2008 - 14:53
עשרות הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים התאספו בשבוע שעבר בערב מיוחד שנערך על ידי 'עלי שיח' באולם "עטרת אם". את האירוע פתח הרב חיים פרקל, מיסד ומנהל הארגון, ששיתף את ההורים ביסודות הבניין של 'עלי שיח' ובמטרותיו.

את המשא המרכזי, העביר הרב שמחה הכהן קוק, שפתח את דבריו עם דברי הרמח"ל: "לא קיים מעשה בבריאה שאין תוכו לתקן השלם של הבריאה". יש לדעת, כי בכל מעשה ומידה שה' מודד לנו יש נגלה ונסתר. אנו מתבוננים בדברים שקורים אך לא תמיד מבינים מה עומד מאחוריהם צריך לזכור, כי גם אם משהו נראה רע הוא בעצם טוב".

בהמשך הביא את הסיפור על יהודי שנסע לרוסיה ומצא שם במקום מרוחק יהודי ששני בניו נשאו לנכריות ובכדי לעוררו ולעודדו רקד עמו, רקד ובכה. ראה זאת אחד הגויים שנכח במקום ואמר: "אתם- היהודים עם משונה, אתם רוקדים ובוכים, בוכים ורוקדים אצלנו כל דבר בנפרד, עצב לחוד ושמחה לחוד".

הרב קוק הדגיש את הזכות הגדולה שיש בגידול ילדים מיוחדים ואת הקרבה המיוחדת שיש בין ילדים אלו לקב"ה. "כיאה לעם היהודי, מותר לכל הורה לשלב את הכאב על מגבלתו של ילדו המיוחד יחד עם השמחה על הזכות הגדולה שניתנה בחלקו לגדל ולעזור לנשמה גבוהה שכזו".

בהמשך הערב, חולקו המשתתפים לקבוצות לפי יחידות הדיור בהם שוהים ילדיהם ובכל חדר הוקרן מיצג מולטימדיה המעביר סיקור יום יומי מהנעשה במעונות הדיור. ההורים שמחו להשתתף דרך עדשת המצלמה במה שעובר על ילדם בכל יום.

לסיכום, הוקרנה מצגת מקיפה על כל הפעילות הייחודית המתקיימת כיום לרווחת החניכים: החל מפעילות שוטפת במוקדי המע"ש וכלה בקורסים לרכיבה טיפולית, תרפיה במוזיקה, שחיה, הגנה עצמית, הכרת הסביבה, סנפלינג, הבעה, דרמה וכדומה.

בסיום האירוע, הביעו ההורים את התלהבותם מההזדמנות המיוחדת שניתנה להם להשתתף במה שעובר על ילדם ביומיום ולשמוע דברי חיזוק ועידוד שמספקים 'אוויר לנשימה' בגידול ילדים אלו.לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com