הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
19.02.18 ד' אדר התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
הותר לפרסום: שליח חב"ד באקוודור נחטף ושוחרר
הרב רותם. תצלום: אתר חב''ד col
הרב רותם. תצלום: אתר חב''ד col
הרב תומר רותם נחטף בשבוע שעבר ע"י כנופיה שדרשה כופר של חצי מיליון דולר. בראש הכנופיה עמד ישראלי בעל עבר פלילי
שלמה פרלמן
11.08.2011 - 23:53

היום הותר לפרסום כי שליח חב"ד באקוודור נחטף בשבוע שעבר בידי עבריינים ושוחרר.

הרב תומר רותם, שליח חב"ד בבירה קיטו, נחטף על ידי כנופיית עבריינים אשר דרשה כופר של חצי מיליון דולר עבור שחרורו. אולם חקירת המשטרה המקומית הצליחה לעלות על עקבות החוטפים והביאה לשחרורו. חוטפיו, שבראשם עמד ישראלי בעל עבר פלילי, נעצרו.

הרב רותם ורעייתו רבקה הם דמויות ידועות בקרב אלפי תרמילאים ישראלים שעברו בשמונה שנות שליחותם בבית חב"ד באקוודור. הרב רותם גם נוהג לצאת על פי הזמנת משפחות יהודיות לערוך בריתות, נישואין ולתת שיעורי תורה במקומות שונים במדינה. כך היה גם ביום שני בשבוע שעבר, כאשר יצא לשדה התעופה של קיטו, על מנת לטוס לביקור בעיר סמוכה.

כאשר לא שב לביתו בשעה היעודה, החלה רעייתו לחשוש. לאחר שלא הצליחה ליצור איתו קשר היא פנתה לשגרירות ישראל וזאת הפנתה אותה למשטרה המקומית. כעבור זמן קצר, קיבלה שיחת טלפון מן החוטפים, שהודיעו לה שבעלה מוחזק בידיהם, וכי מאוחר יותר ימסרו לה את דרישותיהם.

מיד לאחר שנודע דבר החטיפה, הוטל צו איסור פרסום על כל פרטיה, ואנשי חב"ד שרצו להגיע לאקוודור על מנת לסייע למשפחה, התבקשו שלא לעשות זאת מחשש כי ביתם נמצא במעקב, וההתרחשויות שמסביב יגבירו את המוטיבציה של החוטפים לעמוד על שלהם.

כוח מיוחד של משטרת העיר קיטו שניהל את החקירה הצליח באמצעות מודיעין לאתר את הכנופיה שחטפה את הרב. התברר כי בראשם עומד ישראלי המתגורר באקוודור ואשר אף היה בעבר מבאי בית חב"ד, והכיר את רותם ואשתו. השוטרים הפעילו לחץ על החוטפים - ואלה נכנעו ושחררו את הרב לאחר ארבעה ימים בהם הוחזק במקום מחבוא. רותם שוחרר כשהוא סובל מהתעללויות פיסיות ונפשיות. העבריין הישראלי נעצר על ידי המשטרה - וזהותו לא נמסרה בינתיים לפרסום.

לאחר שחרורו סיפר הרב רותם כי "החוטף הישראלי היה מבאי ביתנו, טיפלנו בו, האכלנו אותו, עזרנו לו, והמעשה שעשה כואב כל כך. אני מודה לקדוש ברוך הוא שעשה לנו נס, הביא לשינוי בלבם של החוטפים, והביא לשחרורי". לדבריו, הוא ורעייתו מתכוונים להישאר באקוודור, אך יבקשו אמצעים להגביר את הביטחון סביב בית חב"ד.לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com