הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
20.01.18 ד' שבט התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
ברכיים: הגיל והתרגיל
הגיל והתרגיל
הגיל והתרגיל
שוב כואבות לכם הברכיים? ייתכן מאוד שיש מה לעשות כדי לטפל בבעיה המציקה. כללית מושלם מציעה ללקוחותיה הנחה גדולה בשיטת טיפול חדשנית, המבוססת על מערכת הליכה ייחודית
משה רוט
01.04.2008 - 23:54

כאבי ברכיים הם בעיה אורתופדית נפוצה, ועל פי מחקרים שונים כ-50 אחוזים מבני 50 פלוס סובלים מהתופעה.

כאבי ברכיים עלולים להופיע בצורה חריפה ובאופן פתאומי, בדרך כלל בעקבות פציעה. כאבי ברכיים עלולים להימשך גם חודשים ולעתים שנים. הכאבים הממושכים, כמו במקרים של שחיקת הסחוס במפרק (אוסטיאורתריטיס), יכולים להיגרם כתוצאה מפציעה בעבר כמו קרע במניסקוס או קרע ברצועה. הכאבים הללו גם עלולים להופיע בהדרגה, במשך השנים, ללא אירוע מקדים של פציעה.

שלוש דרגות של כאבים:
1. כאב קל המופיע רק בפעילות ספורטיבית מאומצת.
2. כאב המופיע לאחר הליכה של חצי שעה.
3. כאב חזק הפוגע באיכות החיים ומפריעים בתפקודים שונים בחיי היומיום:  הליכה, עלייה וירידת מדרגות וכניסה ויציאה מהרכב. לעתים, כאב כזה עלול להעיר אותנו באמצע השינה.

מיקום ואופי הכאב משתנים ויכולים להופיע בכל אחד מהמבנים האנטומיים הקיימים בברך: עצם, שרירים, גידים. הכאב יכול להופיע בתוך המפרק, בפיקת הברך, מאחורי הברך, בחיבורי הגידים לעצם, בגידים ובשרירים.

מדוע זה קורה?
מפרק הברך נושא את כל משקל הגוף. כאשר אנו יורדים במדרגות או קופצים, העומסים על המפרק יכולים להכפיל את עצמם והגיע למספר פעמים משקל הגוף - 400 עד 500 ק"ג אצל גבר ממוצע.

מה בעצם קורה שם, במפרק הברך?
מפרק הברך הוא מקום מפגש לארבע עצמות - ירך, שוקה, שוקית, פיקה - המחוברות זו לזו ברצועות ושרירים. שרירי המפרק חזקים וגמישים ויחד עם המערכת העצבית במפרק אחראים לייצב את המפרק ומבטיחים תנועה חלקה ומתואמת כל חלקיו. שליטה עצבית ושרירית זו היא בעלת חשיבות ראשונה במעלה בתנועה וביציבות של כל מפרק ומפרק.

מה קורה כשהמערכת העצבית-שרירית במפרק נחלשת?  מחקרים רבים הראו כי המערכת העצבית שרירית והשליטה במפרק נפגעים בצורה קשה בכל בעיית ברך: בשחיקת סחוסים, בכאב ברך של הגיל הצעיר (בעיה פטלו-פמורלית), בקרע במניסקוס ובקרע רצועות.

יכולת השליטה והתאום נפגמת ובמקום לייצב את האזור הפגוע במפרק בצורה עדינה וחלקה - השרירים מתכווצים בצורה גסה ולא מתואמת ועל ידי כך מחריפים את הלחץ הקיים על האזור הפגוע בברך, מגבירים את הכאב ומגבילים את יכולת התנועה.

איך מתגברים על הבעיה?
 כאשר בעל חיים או אדם החי בטבע נפצעים, הם נאלצים, לאחר תקופה של מנוחה, לחזור וללכת על קרקע בעלת מרקמים ותוואים משתנים: בליטות, שקעים, מהמורות, אבנים, בוץ וחול. כך הם מבצעים מאות אלפי חזרות ומאות אלפי אימונים המאלצים את המערכת השרירית להגיב וללמוד מחדש כיצד לשלוט במפרק ולייצב אותו בכל שלבי התנועה.

לאדם המודרני קשה ליישם שיקום זה, כיוון שאיננו חיים יחפים בטבע, הולכים תמיד בנעלים ועל משטחים חלקים וישרים כמו שטיחים, מדרכות או מרצפות. בדרך זו הגוף שלנו נאלץ להתמודד עם כל הפרעה וכך איננו משקמים ואיננו מאמנים את השליטה העצבית שרירית. טיפול המתבסס על אימונים כאלה יכול לשפר את השליטה העצבית שרירית במפרק להפחית כאב ולשפר את התפקוד.

האם ניתן להפחית כאב ולשקם את תפקוד מפרק הברך?
בהחלט. כללית מושלם מציעה לכם טיפול מהפכני בכאבי ברכיים, היחיד המשלב הפחתת כאב מהירה תוך כדי שיקום המפרק וההליכה.

איך זה עובד?
הטיפול מבוסס על הליכה במערכת הליכה ייחודית, בשיטת אפוס, ומותאם באופן אישי לכל לקוח בהתאם למצבו. הטיפול מתבצע תוך כדי הפעילות היומיומית של המטופל ובזמן שנוח לו.

מערכת ההליכה של אפוס כוללת נעליים ייעודיות המאפשרות פיזור עומסים במפרק ושיקום המפרק וההליכה. בסוליית הנעל מוצמדות יחידות ביו-מכניות הממוקמות בשני אזורי הדריכה נושאי העומס - העקב וכריות כף הרגל. מיקומן המדויק של היחידות ניתן לשינוי וכיוון בהתאם לטיפול. על ידי הזזה וכיוון של היחידות הביו-מכניות במערכת ההליכה ניתן להסיט את העומסים מהאזור הפגוע במפרק באופן שיפחית כאב.


ההליכה במערכת ההליכה שכוונה בהתאם לפגיעה במפרק, מאפשרת אלפי אימונים עדינים חוזרים ונשנים של השרירים והמפרק. אימונים אלו חשובים לשיפור השליטה העצבית שרירית במפרק, לייצוב המפרק ומאפשרים הפחתת כאב ושיפור התפקוד.

הליכה במערכת מאמנת את המפרק בתנועות מחיי היום יום. משך ההליכה ותדירותה מותאמים באופן אישי לצרכיו של הלקוח (חצי שעה עד שעה ליום). הטיפול מתבצע תוך כדי פעילות יומיומית (בבית או במשרד) ולא מצריך להקדיש זמן יעודי לכך. מחקרים הוכיחו כי הטיפול מפחית כאב ומשפר תפקוד באנשים הסובלים משחיקת סחוסים של הברכיים. עד כה טופלו בישראל יותר  מ-4,000 מטופלים.

מה הטיפול כולל?
• בדיקת התאמה המתבצעת על ידי פיזיותרפיסט מוסמך. ההתאמה כוללת בדיקה פיזיקלית, בדיקה במעבדת הליכה ממוחשבת (GAITRite ) ובהתאם לתוצאות הבדיקות התאמה אישית של מערכת ההליכה.

• מערכת הליכה הניתנת למטופל להליכה בביתו. מערכת ההליכה כוללת נעליים ייעודיות המאפשרות פיזור עומסים במפרק ושיקום המפרק וההליכה. בסוליית הנעל מוצמדות יחידות ביו-מכניות הממוקמות בשני אזורי הדריכה נושאי העומס - העקב וכריות כף הרגל. מיקומן המדויק של היחידות ניתן לשינוי וכיוון בהתאם לטיפול הנדרש.

• שלוש פגישות מעקב בהן מתבצעות בדיקה חוזרת, בדיקת מעבדת הליכה וכוונון של מערכת ההליכה על פי המהלך הקליני של המטופל.כמה עולה הטיפול?

המחיר הרגיל בעבור הטיפול הוא 4,650 שקלים, אבל הלקוחות של כללית מושלם זכאים להנחה משמעותית: רק  2,000 שקלים כולל מע"מ.

למידע נוסף פנו לשירות הלקוחות  במספר 2700*


נתפסה מתכת שנגנבה מבית עלמין
הפריטים הגנובים- באדיבות דוברות מרחב הנגב
חבר הכנסת שלמה בניזרי הורשע בקבלת שוחד
ח

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com